Jean-Pierre Nsame został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin! Kameruński napastnik związał się z naszym klubem roczną umową, z opcją jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Do Dumy Pomorza trafia jako wolny zawodnik, po wygaśnięciu umowy z Legią Warszawa.Nsame przyszedł na świat 1 maja 1993 roku w Duali. Dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi - mierzy 188 cm. Piłkarską karierę zaczynał we francuskim Angers SCO. Debiut w profesjonalnej piłce zaliczył w 2012 roku w Ligue 2. Nie zdołał jednak wywalczyć sobie stałego miejsca w składzie i był wypożyczany do niższych lig francuskich, m.in. do USJA Carquefou oraz Amiens SC.
Nowym trenerem Pogoni Szczecin został Óscar García! 53-letni szkoleniowiec z Hiszpanii związał się z naszym klubem 3-letnim kontraktemZatrudnienie Oscara Garcíi to kolejny ważny krok w realizacji ambitnej wizji rozwoju Pogoni Szczecin. Hiszpański trener wnosi do Klubu ogromne doświadczenie zdobyte w renomowanych klubach na całym świecie.
Nikolaos Botis został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin! Grecki bramkarz związał się z Dumą Pomorza umową ważną do końca czerwca 2029 roku, z opcją jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.Botis przyszedł na świat 31 marca 2004 roku w Larissie. Mierzy 196 cm. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii PAOK-u FC, z której w 2020 roku trafił do Akademii jednego z największych klubów na świecie - Interu Mediolan. W barwach „Nerazzurri” nasz nowy bramkarz regularnie występował w rozgrywkach Primavery i UEFA Youth League. W sezonach 2021/22 i 2022/23 rozegrał łącznie 37 meczów w lidze młodzieżowej Primavera. Wraz z Interem zdobył mistrzostwo Primavery w sezonie 2021/22.
Thomas Thomasberg przestał pełnić obowiązki I trenera Pogoni Szczecin.Thomasberg I trenerem Pogoni został we wrześniu 2025 roku. Od tamtej pory poprowadził Dumę Pomorza w 26 spotkaniach. Portowcy 11 z nich wygrali, 5 zremisowali i 10 przegrali. Wraz z naszym zespołem 51-letni szkoleniowiec poprzedni sezon zakończył na 9. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Poniżej oświadczenie Prezesa Alexa Haditaghiego zamieszczone na portalu X:
W środowym meczu barażowym o awans do 3. ligi Mirand Szczecin uległ na wyjeździe Polonii Chodzież 2:3 (0:0). Choć podopieczni Macieja Sayeda zostawili na boisku mnóstwo serca i walczyli do ostatnich sekund, to wicemistrzowie wielkopolskiej 4. ligi okazali się minimalnie lepsi i to oni zachowują szanse na awans.Spotkanie rozegrane na stadionie w Chodzieży zapowiadane było jako starcie dwóch czołowych sił rejonu północno-zachodniego. Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które na koniec sezonu 2025/2026 wywalczyły 2. miejsca w swoich grupach 4. ligi - Mirand reprezentujący Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz gospodarze z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W sobotę 13 czerwca 2026r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego12b w Szczecinie, odbył się WOJEWÓDZKI TURNIEJU KARATE WKF pn. 'XVI SZCZECIŃSKA SPARTAKIADA KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY'. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Szczecin. Była to już szesnasta edycja turnieju, zorganizowanego przez Klub Karate Samuraj Szczecin. W turnieju wzięło udział 151 zawodników w 264 osobokonkurencjach, reprezentujących 6 klubów karate i 1 szkołę z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Podczas turnieju zawodnicy rywalizowali w konkurencjach Kata i Kumite oraz w torze sprawności fizycznej.
W sobotę 13.06.2026r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbędzie się 16 edycja Szczecińskiej Spartakiady Karate Dzieci i Młodzieży zorganizowana przez Klub Karate Samuraj.Podczas zawodów, które rozpoczną się o godzinie 12.00, zostaną rozegrane konkurencje kata, kumite i tor sprawności fizycznej.
Polski Cukier Kluczevia Stargard po serii rzutów karnych pokonała Wybrzeże Rewalskie Rewal i pierwszy raz w historii klubu sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego. Teraz klub ze Stargardu czeka rywalizacja na szczeblu centralnym.To był mecz godny finału, w którym nie zabrakło dramaturgii i zwrotów akcji. Kilkaset kibiców na stadionie Leśnym w Niechorzu i tysiące przed ekranami na pewno nie żałują czasu, który poświęcili w to czwartkowe popołudnie. Choć wydawało się, że zespół ze Stargardu pewnie zmierza po trofeum, to Wybrzeże w strugach deszczu odwróciło losy spotkania doprowadzając do dogrywki, a następnie rzutów karnych. Te jednak lepiej wykonywali zawodnicy Kluczevii. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||